Działania

Dar serca dla Alberciaków

Reprezentacja 32 IDH „Różowe Pantery” oraz ,,Szkolny Klub Wolontariatu” wspierały w sobotę organizacyjnie charytatywny bieg „Dar serca dla Alberciaków”. To już VI edycja biegu organizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”.Dziękujemy harcerzom za służbę ⚜️. Dziękujemy za dary i za wasze wielkie Serducho. ❤️

 

 

 

Rajd rowerowy

Jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia dlatego postanowiliśmy zakończyć tydzień na sportowo i zorganizowaliśmy „Rajd rowerowy”. Wspaniała  pogoda, słońce.Trasa rajdu wiodła przez drogi gminne mało uczęszczane przez samochody: Jezierzyce - Bukówka – Redwanki - Machowinko  Paddąbie . Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje, harcerze doświadczyli wielu wrażeń  związanych z pokonaniem trasy, podziwiali piękne krajobrazy. Po dojechaniu mogliśmy odpocząć nad morzem i zrelaksować się . Udało nam się pokonać 50 km.

 

 

 

 

 

Wyjazd na basen

W dniu 01 czerwca Dzień Dziecka 32 IDH Różowe Pantery skorzystały z wycieczki do Aquaparku w Redzie. Całodzienny pobyt pod opieką ratowników i opiekunów był nie tylko możliwością skorzystania z ogromnej ilości atrakcji wodnych jakie oferuje obiekt, ale również wykazania się umiejętnością pływania. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie wodne i akwarium z rekinami. Na koniec udaliśmy się do Rumii do Mcdonalds. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks i super zabawę.

 

 

Sadzimy las

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Wokół nas rozwija się kryzys klimatyczny, naukowcy próbują więc na wszelkie sposoby opanować sytuację. Polscy leśnicy każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. 32 IDH Różowe Pantery w piątek 30.04.2021 uczestniczyła  po raz kolejny w akcji Maraton dla Ziemi. Sadzenie lasu Przyjaźni.Dziękujemy za zaproszenie 

Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub ventum i #NadleśnictwoLeśnyDwór. Harcerzom udało się posadzić  ponad 150 drzew. Las Przyjaźni pokazał solidarność, a szczytność celu prawdziwą postawę obywatelską.

Nasze Wspólne Dzieło już rośnie

 

 

 

Radosny patriotyzm

Radosny patriotyzm jest nieodłączną częścią wychowania obywatelskiego. Początek maja to czas, w którym w całej Polsce harcerki i harcerze – aktywni obywatele i patrioci – biorą udział w obchodach świąt państwowych. Symboliczna reprezentacja harcerzy godnie reprezentowała nasza szkołę w 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

#radosnypatriotyzm

 

 

 

 

 

Święty Jerzy Patron Harcerzy

32 IDH Różowe Pantery jak co roku uczestniczyła w Biegu Świętego Jerzego. Spotykaliśmy się w sobotę (24 kwietnia). Bieg odbył się  na ulicach i w parkach Słupska.

Św. Jerzy, patron harcerzy i skautów, ale też rycerzy, żołnierzy, kilku europejskich krajów, towarzyszył patrolom harcerskim na trasie biegu w godzinach od 9.00 do 14.00.

Uczestnicy imprezy, obok zdobycia wiedzy o swoim patronie, musieli wykazać się spostrzegawczością, wytrwałością, orientacją w terenie, zaradnością, a także znajomością zasad sygnalizacji i łączności.

 

 

 

 

 

Maraton dla Ziemi

Czuwaj 32 IDH Różowe Pantery w czwartek uczestniczyła w kolejnym Czuwaniu dla Ziemi tym razem pod nazwa "Maraton dla Ziemi". Dziękujemy naszej zaprzyjaźnionej fundacji Sub Ventum i #NadleśnictwoLeśnyDwór za akcję i upominki.

 

W podróży z Małym Księciem

Na ostatniej zbiórce 32 IDH RÓŻOWE PANTERY podróżowały wspólnie  z  MAŁYM KSIĘCIEM po różnych  planetach. Kładąc  duży nacisk na rozwój emocjonalny oraz zwrócenie uwagi na znaczenie takich uczuć jak miłość ❤ czy przyjaźń. Podczas realizacji cyklu chcemy uświadomić harcerzom jaką wartość mają marzenia, że warto jest marzyć, gdyż każde marzenie może się spełnić. Każda planeta ma swoje zadanie. Harcerze na koniec otrzymali czerwoną róże

 

 

 

Pampersiaki dla Żółwików

Moi Drodzy, zbiórka pampersików dla "Żółwików" - Chorych na Stwardnienie Rozsiane dobiegła końca. ❤️ Dary zostały przekazane dla Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum”. Dziękujemy za taki piękny gest w kierunku chorych.

#Razempomagamy#Razemdziałamy#Razemozemywięcej ♥️

32 IDH Różowe Pantery

Szkolne Koło Wolontariatu

Czuwaj !!! 

 

 

 

Nie wyrzucaj!

 

Zachęcamy państwa do dołączenia się wspólnie z nami do akcji Jadłodzielnia. Jeśli zostały Wam potrawy, których wiesz, że nie dasz rady zjeść ? Bo ile można siedzieć przy stole ? NIE WYRZUCAJ! Podziel się potrzebującymi. Jadłodzielnia jest otwarta całą dobę ❤️ Słupsk, ul. Jaracza 9 (parking pomiędzy Optykiem a Centrum Integracji Społecznej)

Nikomu nie musisz nic zgłaszać, zostawiasz w specjalnie przygotowanej szafie bądź w lodówce ❤

Czuwaj!!!

 

 

 

Zbiórka w lesie

 

HARCE zimową porą, czyli zbiórka w lesie. My się zimy nie boimy, dlatego całą drużyną wyruszyliśmy do pobliskiego lasu... Mamy szczęście do pogody! Temperatura na plusie, słońce zerkające zza chmur, a w lesie nawet wiatru nie było! No powiedzmy :-)

Spędziliśmy kilka przyjemnych godzin. Były wyzwania no i nasz Marszobieg dla dzieci z zespołem Downa ❤ Pokonaliśmy przeszkody, obserwowaliśmy przyrodę. Szukaliśmy wiosny. Można śmiało stwierdzić, las to naturalny „antydepresant”. Spacer wśród drzew i oddychanie leśnym powietrzem obniża poziom stresu, pobudza produkcję „hormonów szczęścia”?

Czuwaj!

 

 

 

 

Pirografia

 

Na piątkowej zbiórce  harcerze uczyli się obrabiać drewno. Choć to dopiero zalążek tej sztuki, wypalanie w drewnie, okazało się przyjemną czynnością. Pirografia to technika zdobienia przedmiotów, głównie wykonanych z drewna.Polega na wypalaniu rozgrzanym rylcem rysunku na powierzchni. Rysunek tworzony jest dzięki wysokiej temperaturze i „przypalaniu”  podłoża, na którym ma być wykonany. Do wypalania wykorzystywane są specjalnie do tego przygotowane wypalarki. Warsztaty z Pirografii, pomagają rozwinąć umiejętności manualne  i pomagają rozwijać się w kierunku plastycznym.

Czuwaj.

 

 

"Wymiana  Ciepła”

Posiadasz w domu niepotrzebne, za małe ubrania? Kurtka, w której chodzisz, przestała Ci się podobać? Zamiast wyrzucać, oddaj ją komuś, komu bardzo się przyda! Od lutego nasza szkoła uczestniczyła w akcji, która miała na celu pomoc bezdomnym i potrzebującym. Zbieraliśmy  ciepłą odzież, czapki, szaliki, rękawice, swetry, kurtki .

Do chwili obecnej zebraliśmy i przekazaliśmy do Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk 4 duże worki pełne ciuchów. Dziękujemy wam że po raz kolejny pokazaliście że możemy liczyć na wasze duże serducha. Pozdrawiamy serdecznie Różowe Pantery i Szkolne Koło Wolontariatu .

 

Różowe Pantery na lodowisku

We wtorkowy wieczór Różowe Pantery z Jezierzyc odwiedziły lodowisko w Redzikowe .Harcerze wykazali się niezłą techniką jazdy na łyżwach i każdym innym dostępnym sprzętem. Z radością wykonywali tysiące okrążeń i piruetów. Być może była to ostatnia okazja na przeżycie zimowego szaleństwa, ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami...

 

 

 

Walentynkowa zbiórka

14 luty jak każdy wie to dzień zakochanych, ale naszym harcerzom tylko miłość do harcerstwa w głowach. Na piątkowej zbiórce przeprowadziliśmy kreatywne warsztaty z TWORZENIA MYDEŁEK GLICERYNOWYCH. Harcerze stworzyli wspaniałe, cudownie pachnące i kolorowe mydełka glicerynowe. Było bardzo kreatywnie. 

 

 

Zima, zima, zima...

Spadł śnieg! Możemy biegać, rzucać się śnieżkami, lepić bałwany i zjeżdżać na sankach. Ogromnie się z tego cieszymy, ale wiemy też, że nie dla wszystkich to radosny czas. Podczas piątkowej zbiórki harcerskiej  zastanowiliśmy się kto może potrzebować naszej pomocy w te śnieżne dni.Postanowiliśmy pomóc ptakom, które pozostają w Polsce zimą i często przez pokrywę śnieżną nie mają dostępu do pokarmu stworzyliśmy uproszczona wersje karmników . Nauczyliśmy się używać narzędzi, przybijać gwoździe. Uczyliśmy się współpracy, by stworzyć schronienie dla cudownych lotnych stworzeń.

Czuwaj!

 

 

Harcerze dla WOŚP

31 stycznia 2021 roku harcerze IDH Różowe Panter i  Koło Wolontariatu z naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 29 Finał  po raz drugi w gminie Słupsk - Siemianice . Tegoroczne hasło finału brzmiało: „Finał z Głową  Laryngologia ,Otolaryngologia i  Diagnostyka Głowy ” Nasi wolontariusze kwestowali w Siemianicach można nas było spotkać w sklepach i na ulicach.

Harcerze już od kilku tygodni przygotowywali się do WOŚP. Robiliśmy lampiony , serduszkowe  ciasteczka.Zebraliśmy w tym roku 3752 zł. Dziękujemy za tak owocne dary.

Czuwaj !