Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Jezierzycach

Działania szkoły promującej zdrowie 2020/2021

 

Szkoła Podstawowa w Jezierzycach przystąpiła do realizacji programu – Dobrze jemy”.

Program realizowany jest w klasach 0-III szkoły podstawowej.

Celem programu jest edukacja żywieniowo-kulinarna poprzez przekazywanie wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobędą praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, nauczą się zasad higieny i pracy w kuchni.

Agnieszka Hinc

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Jezierzycach realizuje projekt:

"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

Projekt realizowany jest w klasach I-III szkoły podstawowej.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

 

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną  nasi uczniowie będą realizowali etap wiosenny projektu.

Agnieszka Hinc

 

 

 

Zdrowo i smacznie w zerówce

W piątek uczniowie klasy 0 poznali działanie blendera kielichowego. Zajęcia poświęcone przydatnym w domu urządzeniom stały się inspiracją do stworzenia pysznego i zdrowego koktajlu. Dzieci samodzielnie pokroiły niezbędne składniki, z zainteresowaniem przyglądały się jak banan, awokado, szpinak, sok z cytryny i sok jabłkowy zamieniają się w pożywny ”Zielony koktajl”. Był on tak dobry, że wszyscy prosili o dokładkę! Zachęcamy do wypróbowania naszego przepisu!

 

  

     


NASZA PLACÓWKA

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny